Cesta do pravěku 55 let poté: Kluci zase spolu!

Petr Hermann, Vladimír Bejval, Zdeněk Husták a Josef Lukáš zase spolu.

Petr Hermann, Vladimír Bejval, Zdeněk Husták a Josef Lukáš zase spolu.
Foto: Film Festival Zlín


13. dubna 2010 | 10:46
Sdílej na facebooku

Hrdinové legendárního filmu Cesta do pravěku se po letech zase všichni sešli. Podívejte se, jak vypadají herci z nejslavnějšího českého sci-fi snímku!

Režisér Karel Zeman patří mezi největší tuzemské legendy ve svém oboru. Jeho vědecko-fantastické filmy předběhly dobu i o několik desítek let. A film Cesta do pravěku je označován za vrchol jeho tvorby.

Petr Hermann, Vladimír Bejval, Zdeněk Husták a Josef Lukáš zase spolu.

1/3

„Právě proto jsme se rozhodli letošní Zlínský festival zasvětit právě Karlu Zemanovi,“ říká Martin Pášma z Film Festivalu Zlín. „K této příležitosti se nám 55 let po premiéře Cesty do pravěku podařilo uspořádat setkání všech čtyřech herců, kteří v tomto filmu hráli hlavní role,“ dodal Pášma.

Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš a Zdeněk Husták tak budou asi nejzajímavějšími hvězdami letošního zlínského filmového setkání. Nikdo z malých herců pak ovšem velkou kariéru na prknech, která znamenají svět neudělal.

Blízko tomu byl Vladimír Bejval, bývalá velká dětská filmová hvězda. „Na DAMU mě ale kvůli rodiným poměrům nevzali. Takže jsem nakonec emigroval a dvacet let jsem žil v Kalifornii. Ale nakonec jsem se do Česka vrátil,“ popisuje Bejval. Jediný z čtyřlístku, kdo tak nakonec u herectví zůstal, je Petr Herrmann, který působí v Divadle Na Fidlovačce.

Autor: efk

Povodně 2013

- aktuální informace o stavu řek a následcích ničivých povodní.
Sdílej na facebooku
reklama

Související články

Diskuse (Komentářů: 5) Přidat názorPřidat názor

budybad: se rad na film podivam. Je neprelonatelny!!Kdyz to srovnam se Spilbergovym Jurasic parkem, tak porad ty zvirata v Zemanove filmu vypadaji daleko verohodneji a opravdoveji. To proto ze Zemanuv film je propracovan do detailu. Na nic se nezapomelo,ani na trochu vysvetleni jak se tam ti hosi dostali. A tuto vlastnost maji vsechny Zemanovy filmy. Nejen uzasnou az abstaktni fantasii, ale take az nad profesionalni zpracovani z ohledem i na chapani cloveka ktery o techto vecech odehravajicich se ve filmech nic nevi a slysi nebo vidi neco takoveho poprve.A to je tajemstvi jeho uspechu. Netocil filmy jen pro penize nebo pro uznani ve svete. Tocil filmy pro lidi se snahou je pobavit a zaroven i trochu poucit.V prvni rade divak a jeho chapani. Proto jsou to filmy, ktery muze i po letech pobavit a to vsechny generace. A taky je muzete videt vicekrat za sebou a stale se pobavite.Dekuji vsem co se na tom podileli. (13. 04. 2010 20:58)

akrapaz: Tento režisér byl vlastně zakladatelem prvních Sci-Fi filmů u nás. (13. 04. 2010 15:50)

martinvydrz: byly vřdy ceněny. Vrcholem jeho tvorby ovšem není Cesta do pravěku nýbrž Vynález zkázy. Cesta do Pravěku byla v tomto směru prvním, byť v pravdě revolučním, filmem. Ani dnes se na Karla Zemana a jeho tvorbu nezapomíná. Problém je jinde! A sice v nevyjadněných autorských právech na jeho filmy. Před časem vyšly dokonce Ukradená vzducholoď a Na kometě na DVD, ale jejich prodej musel býrt právě z tohoto důvodů ukončen. Barona prášila jen nabízejí na DVD v Japonsku. Nedávno vyšly Zemanovy dva animované filmy "Krabat" a "Jeníček a Mařenka". (13. 04. 2010 14:19)

alfa05: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse... (13. 04. 2010 12:43)

jity: Je úspěch, že se všichni mohli sejít a jsou naživu. Je to dobře, alespoň si zavzpomínají. Přeji jim zdraví, chlapcům. (13. 04. 2010 11:01)

Zobrazit celou diskusi
ikona

Nejnovější články z kategorie

Hodní méďové, papejte dál: 7 setkání se zvířaty, která byste si určitě rádi odpustili!

Hodní méďové, papejte dál: 7 setkání se zvířaty, která byste si určitě rádi odpustili!

Zvířata dokážou být milá, přítulná a přátelská. Zvláště pokud jde o domácí mazlíčky. Některá divoká zvířata však není radno pokoušet…celý článek

Pilař hru oživil, od Krejčího jsme čekali víc, uznal po remíze Vrba

Pilař hru oživil, od Krejčího jsme čekali víc, uznal po remíze Vrba

Poprvé v kvalifikaci ztratil body. Remíza s Lotyšskem mrzí o to víc, že do zápasu vstupovali Češi jako jasní favorité. Bohužel…celý článek

S nejhledanějším nacistou světa je amen: Alois Brunner zemřel v Sýrii!

S nejhledanějším nacistou světa je amen: Alois Brunner zemřel v Sýrii!

Za války poslal do plynových komor nejméně 140 tisíc Židů, což ho pasovalo do role nejhledanějšího nacistického zločince. Jenže…celý článek

ikona

Top články na Blesk.cz